Při objednávce nad 2800 Kč je poštovné ZDARMA

Odběrní místo v Praze

Zákaznická podpora:
info@andilkove.cz

rozšířené
hledání

Kategorie

Novinky

12.09.2017
Velký výprodej dětského oblečení!
LIkvidace skladových zásob: ulovte u nás výbavu do školky a školy za pakatel!

28.07.2017
29.7.-6.8.2017 dovolená
Objednávky došlé v tomto termínu vyřídíme 7.8. Děkujeme za pochopení.

Novinky na e-mail

Výrobci

Tipy pro rodiče

Milé maminky a tatínkové,
v našem e-shopu Vám nechceme nabízet jen oblečení, ale i užitečné informace, tipy a nabídky. Proto jsme zřídili tuto rubriku – Tipy pro rodiče. Budeme rádi, když nám ji pomůžete vytvářet i Vy. Máte-li dobrou zkušenost se službami pro rodiny s dětmi, znáte-li restaurace, hotely, obchody přátelské dětem, napište nám. Podělte se s námi o své zkušenosti s cestováním s dětmi u nás i v zahraničí, pište nám tipy na dobré a kvalitní kurzy, zajímavé články apod. Zveřejníme Váš tip v této rubrice a zařadíme ho do e-mailových novinek. Těšíme se na Vaše příspěvky.


 

TIPY NA VÝLETY S DĚTMI: 

BOROVANSKÝ MLÝN - www.borovanskymlyn.cz

Penzion s restaurací v objektu zdařile zrekonstruovaného mlýna na břehu jednoho z jihočeských rybníků cca 16 km od Třeboně. Ideální místo pro poznávání kulturních a historických památek jižních Čech.

Pohádkový pobyt na mlýně (program je při týdenním pobytu na pondělí, středu a pátek, vždy od 9 do 11 hodin, na víkendový pobyt na sobotu):

Zkus si práci čeledína na farmě: program zahrnuje prohlídku farmy, krmení zvířat (některé i z ruky), péče o domácí zvířata a pravidelnou údržbu farmy, připravujeme výrobu kozího sýru! Účastník na konci pobytu dostane řád správného čeledína!! Cena 499,-Kč týden/189,-Kč víkend

Rybaření s vodníkem Kebulem: program zahrnuje seznámení se sladkovodními rybami, s rybářským právem, rybaření, krmení ryb a pravidelná údržba rybníku!! Účastník dostane řád malého hospodáře rybníka. Cena 299,-/149,-Kč

Seznamte se s mlynářským vraníkem: program zahrnuje pravidelnou péči o koně, základy jezdectví, jízdu na koni. Účastník dostane řád malého žokeje! Cena 499,-/199,-Kč

POHÁDKOVÉ KRÁLOVSTVÍ V PRAZE

Perníková chaloupka, Červená Karkulka, Loupežníci, Šípková Růženka. Desítky nejznámějších pohádek si můžete od července prohlédnout v Praze na Žižkově v areálu více než 1500 metrech čtverečních. "Pro malé děti, školky, školáky a rodiny jsme přichystali třímetrové muchomůrky, pětimetrový pařez jako dům pro loupežníky či obrovskou perníkovou chaloupku," řekl ředitel Království Richard Balvín. Otevřeno je denně včetně víkendů a svátků od 9:00 do 18:00 hodin. Vstupné pro dospělého činí 170,-Kč, pro dítě od 3 do 15 let 90,-Kč.www.pohadkove-kralovstvi.cz

ŠŤASTNÁ ZEMĚ - přírodní zábavní areál v Radvánovicích u Turnova -www.stastnazeme.cz

Přírodní dětský areál, který nabízí návštěvníkům originální programy podpořené množstvím doprovodných aktivit, ale také dřevěný hrad, trpasličí vesničku, houpačky, prolézačky či písková rýžoviště s pravými českými granátky. Otevírací doba: denně od 9.00 do 19.00 hodin, výše denního vstupného do areálu s možností přerušení návštěvy v průběhu dne (mimo akcí) je 70 Kč za 1 osobu. Vstupné platí v celém areálu včetně PROŽITKOVÉHO GEOPARKU.

KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC na pražském Smíchově - www.kralovstvi-zeleznic.cz

V Praze na Smíchově v obchodním komplexu Anděl City vzniká jeden z nejzajímavějších projektů poslední doby. Ve třech podlažích na ploše 2500 m2 bude 1. července otevřeno prvních 115 m2 modelového kolejiště. Úvodní plocha 115 m2 modelového kolejiště bude představovat průřez všemi technologiemi a stavebními prvky, které budou použity na dalších segmentech modelového kolejiště Království železnic. Návštěvníci zde uvidí několik dominant České republiky, pohyblivý automobilový park a spoustu dalších technických „vychytávek“. Systém miniaturních kamer v lokomotivách vláčků zprostředkuje divákům přímý zážitek z jízdy zmenšenou krajinou. Součástí Království železnic bude i stálá výstava z historie železnice na našem území a vzdělávací program pro školy připravený v duchu moderního konceptu Ministerstva školství. Otevřeno každý den od 9 do 21 hodin. Vstupné 150 Kč, do konce září je sleva na vstupném 30%.


Tipy na kavárny v Praze s dětským koutkem

Počasí není ještě ideální pro delší pobyty na venkovních hřištích, proto posíláme několik tipů na námi vyzkoušené kavárny či restaurace s dětským koutkem, které můžeme doporučit: 

Praha 1

Karavanseráj, Masarykovo nábřeží 22, www.karavanseraj.cz

Libanonská restaurace, výborné a velmi zdravé předkrmy, malý dětský koutek pro větší děti, pro menší děti vhodná čajovna s kobercem. K dispozici cestovatelská knihovnička s průvodci, Internet zdarma i Wifi připojení. 

Bio – Cafés, Pasáž Broadway, Na Příkopě 31, www.bio-cafes.com - zde najdete seznam všech poboček v Praze (Praha 1 – Kaprova, Letenská, Praha 5 – Zlatý Anděl, Praha 6 - Šestka)

Bio fast food, výhodná polední menu (polévka, panini nebo salát a bio džus) za 99,-Kč, hezký dětský koutek. 

Bohemia Bagel, Masná 2, www.bohemiabagel.cz

Mezinárodní restaurace plná zahraničních studentů a turistů, Internetová kavárna, rychlé občerstvení amerického stylu - široká nabídka bagelů, burgrů, snídaně, saláty, dezerty, polední menu. Hezký dětský koutek. 

Sport Klub u Divadla, Rytířská 22, www.sportklubudivadla.cz

Restaurace s rychlým občerstvením – saláty, sendviče, zákusky s proskleným dětským koutkem. Dole probíhají kurzy plavání s dětmi - bazén, sauna, vířivka, masáže. 

Café Therapy, Školská 30, www.cafe-therapy.cz

Restaurace s kavárnou, dětský koutek stranou s velkou skluzavkou a stolečkem na kreslení – vhodnější pro větší děti, které už mohou být bez dozoru. 

Praha 2

Kafé Kakao, Americká 2, www.kafeakakao.cz

Příjemná nekuřácká kavárna s širokým výběrem zákusků, výběr i z několika jídel i dětských (např. tortilly, lívance), pěkně vybavený koutek. 

Pizzerie Gusto, Vinohradská 83, www.gusto.cz

Dražší restaurace (zvýhodněná polední menu) s výbornou kuchyní, dětský koutek v zadní místnosti neohraničený, takže menší děti utíkají na schody. Pro větší děti televize s pohádkami. O víkendech animátorské pořady od 11 do 16 hodin zdarma. 

Praha 4

Človíčkov v DBK, Budějovická, www.clovickov.cz (další pobočka Zličín)

Velká herna (vstupné 49 Kč na den) vybavená vozíky, skákadly, klouzačkou a trampolínou s menší kavárnou. Široká nabídka nápojů, mražená pizza a dětské přesnídávky. Salónek u Myšáka pro narozeninové party.

Praha 5

Na houpacím koni, Na bělidle 27, www.nahoupacimkoni.cz

Na dvoře dřevěný vláček a malé hřiště, uvnitř hezký koutek se skluzavkou. Nevaří se, pouze nápoje, nahoře probíhají kurzy pro rodiče s dětmi. 

Praha 8

Pizzerie u divadla, Zenklova 36, www.pizzerieudivadla.cz

Výborná pizzerie s velkým dětským koutkem, sponzorovaným firmou Chicco, takže velmi dobře vybaveným. Narozeninové party bez poplatku, pouze za konzumaci min. 10 osob. 

Praha 9

Cukrárna Nádherné Úterý, Bludovická 398, http://nadherneutery.cz/

Příjemná cukrárna s menším dětským koutkem. Italská káva, chlebíčky, zákusky, zmrzlina. Internetový koutek a fotokiosek. 

Praha 10

Hospůdka U Kašpárka, Dubečská 4, www.ukasparka.cz

Velmi dobrá kuchyně, menší dětský koutek. 

Restaurace Gutovka, Gutova 39, www.gutovka.cz

Nová restaurace s dětským koutkem v multifunkčním – sportovně relaxačním areálu pro děti – několik venkovních hřišť pro všechny věkové kategorie, skate park, horolezecká stěna, kluziště. 

Víte o další příjemné kavárně či restauraci, přátelské k dětem? Pošlete nám svůj tip, rádi ho tu zveřejníme!


Vánoce jsou za námi a konečně napadlo trochu sněhu pro zimní radovánky. Udělejte si volno a vyražte s dětmi na hory za čerstvým vzduchem.

Dáme Vám několik tipů na místa přátelská pro rodiče s dětmi, které jsme osobně vyzkoušeli nebo na ně dostali doporučení: 

Šumava – Modrava

- Penzion Modrava - celkem 20 pokojů, velká společenská místnost, na každém patře kuchyňka, 50 m od penzionu dětská sjezdovka - http://www.modrava.com/lyer/

Krkonoše - Černý důl

Dětská lyžařská školička s jezdícím kobercem - doporučujeme!

- Penzion Natty - nový penzion s krytým plaveckým bazénem s protiproudem a saunou - http://www.penzion-natty.cz

Krkonoše - Špindlerův Mlýn

- Penzion Bruk - rodinný penzion obklopený lesy uprostřed malebného horského údolí, 5 km od Špindlerova Mlýna, dětská herna, přímo u penzionu dětský vlek, pobyty pro rodiny s dětmi - doporučujeme! - http://www.bruk.cz

Krkonoše - Horní Mísečky

- Penzion Horské Zátiší - vybavení: dětský koutek, tělocvična, sauna, velký Whirlpool, 200 m od skiareálu Špindlerův Mlýn - http://www.horskezatisi.cz/kontakt.htm

Krkonoše - Horní Maršov

- SEVER - Středisko ekologické výchovy, cena pouze 260 Kč/osobu a noc, k dispozici kuchyňka a klubovna, o víkendech probíhají různé dílny - http://www.sever.ekologickavychova.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=2

- Vila Pramínek - nově zrekonstruovaný penzion se společenskou místností s krbem a vybavenou kuchyňkou, venkovní solárně vyhřívaný bazén - http://vilapraminek.cz24.cz/

Krkonoše - Pec pod Sněžkou

- Chata Smetánka - výborná kuchyně a poloha přímo uprostřed sjezdovky Bramberg-Hnědý vrch se čtyř-sedačkovou lanovkou - http://www.chatasmetanka.cz

 

Za čerstvým vzduchem do Krkonoš

Chcete se projít po horách, nadýchat čerstvého vzduchu nebo možná už brzy vyjet za sněhem?

Doporučujeme pobyt na chatě Smetánka, která se nachází přímo na sjezdovce Bramberg-Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou. Výborná poloha, milý personál a domácí kuchyně jsou největším lákadlem.

Ubytovat se můžete ve dvojlůžkových až pětilůžkových pokojích o celkové kapacitě 30 osob, takže se sem vejde i větší skupina s dětmi. Na výběr je ze dvou kategorií pokojů - levnější s umyvadlem za 400 Kč/osobu, dražší se sociálním zařízením, TV/SAT za 600 Kč/osobu. Cena je včetně polopenze – bohaté snídaně formou švédského stolu a tříchodové večeře (polévka, hlavní jídlo, desert). V jídelně jsou k dispozici dětské židličky, v chatě je herna a na venkovní terase malé hřiště s pískovištěm a houpačkami. K dalším službám patří zdarma Wifi připojení a parkoviště přímo u chaty, v zimě dovoz věcí z parkoviště v Peci pod Sněžkou.

Okolí chaty je ideální pro pěší turistiku, například sedačkovou lanovkou na vrchol Brambergu a po hřebeni směrem na Zahrádky s přestávkou na Lesní chatě, kde můžete navštívit kozí farmu a ochutnat jídla z kozího sýra. V Peci pod Sněžkou najdou děti vyžití na bobové dráze nebo mnoha krásných dětských hřištích. Doporučujeme i celodenní výlet do ZOO ve Dvoře Králové nebo do Adršpašsko-teplických skal.

Na Smetánce se rozhodně nudit nebudete…

http://www.chatasmetanka.cz


 

Hřiště Ze starých pověstí českých – nevynechejte při návštěvě pražského Vyšehradu

Chystáte-li se navštívit s dětmi pražský Vyšehrad, určitě se zastavte na krásném hřišti, které přímo v areálu této národní kulturní památky nabízí zábavu pro malé i větší děti. Hřiště najdete, když po průchodu druhou, Leopoldovou, bránou zatočíte doleva nahoru. Nachází se v tzv. Malé zahradě na pahorku proti Rotundě sv. Martina.

Na hřišti nechybí žádný z oblíbených prvků: pískoviště, klouzačky, hopsadla, prolézačky, tunel, houpačky, lanovka pro malé i větší děti. Dřevěné hrací prvky jsou ztvárněny tak, aby připomínaly starodávnou historii místa. Najdete tu praotce Čecha, tři dcery Krokovy, Bivoje s kancem, prolézačky chrání dřevěné palisády, připomínající obydlí našich předků, k houpání nejmenších slouží dřevění koníci a zaskákat si děti mohou ve starodávné chýši. Hřiště doplňují lavičky, altán, pítko, a chrání je vzrostlé stromy, takže i v parném létě tam naleznete stín. Tráva pod stromy pak dává příjemný prostor k posezení i pro maminky s nejmenšími miminky a lezoucími dětmi.

Hravé Staré pověsti české určitě stojí za návštěvu!


DomůDomů